Sok ali voda

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

tema odprta - 3. jun 2006 13:15 | ogledi: 3.110 | odgovori: 19

No, pa sva se spet ruknila:). Z mojim fantom namreč. Nikakor ne more razumeti kako lahko pijem navadno vodo. Sicer ponavadi dodam še kakšno limono ali pa pomarančo, vendar njemu tudi to ne gre, če niso noter tri kile cukra. Njemu gredo bolj kupljeni sokovi po grlu. Kadar mu dopovedujem kaj vse vsebujejo taki sokovi mi pove nazaj, da voda ( iz pipe) tako ni nič boljša, ker ji dodajo klor in kaj vemo kaj še. Zato vas sprašujem: ali so vodi dodane res takšne kemikalije, da je v končni fazi res vseeno kaj pijemo? Kaj pa ustekleničena voda?

vanya

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

3. jun 2006 13:25

Glede vode iz pipe ima tvoj predragi kar malo prav. Seveda pa je odvisno, kje stanuješ. Jaz vem, da pri meni doma (Litija) nihče noče piti vode iz pipe, ker pravijo, da smrdi po kloru. Vodo res da klorirajo. Doma imamo zato vedno na razpolago cel galon vode s pipico in jo točimo za pitje po mili volji. Se beremo! Veronika

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

3. jun 2006 13:56

Če je vprašanje, kaj bolj redi, je seveda odgovor jasen; soka se skorajda že naješ... Kar se pa zdravja tiče: mislim, da je voda iz pipe absolutni zmagovalec. Vse "flaširane" vode imajo dodatke, take ali drugačne...so že kar blizu sokovom, bi jaz rekla. Laično. Saj veš, kakšno vodo imate v vašem kraju, ali je dobra ali ne. Po moje tudi malo klora ni škodljivo, edino na okus vpliva... Ustekleničena voda je modni hit, verjetno bo ščasoma res nujna, ampak zaenkrat - hjaz mislim, da imamo Slovenci dobro vodo iz pipe. Pa še poceni je! Ampak fantje večinoma nimajo pojma...hehe...moj pije coca colo!! jasna

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

3. jun 2006 14:12

Hvala bogu, da sva midva oba narejena na vodo, sicer ustekleničeno, pa nič zato. V Ljubljani je voda, vsaj v našem bloku, vse prej kot dobra in čista...že zgleda motno siva... jessy6

lonygirl  

član od: 13.12.2002

sporočila: 167

3. jun 2006 17:04

Pri nas je voda sicer še kar ok., vendar si jo jaz filtriram (Britta filter). Fanat pa skušam navaditi na samo vodo, pa mi kdaj uspe kdaj ne. Ker se zaveda vseh e-jev v kupljenih sokovih imava tako kompromis in velikokrat pije čaj. Mene pa najbolj odžeja voda z limono. Ustekleničeno pa kupujem le na faxu, kot že rečeno doma pa si jo filtriram. Lp, polona

galyka  

član od: 13.10.2004

sporočila: 992

3. jun 2006 18:13

No jaz sem vsekakor za vodo, ne sokove, čeprav si jih občasno privoščim. Midva pijeva ustekleničeno vodo, ker je tista iz pipe polna smeti pa še po 100 let starih ceveh v bajti teče (če cevi sploh še obstajajo...). lp, Marija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

3. jun 2006 19:27

Pri nas je voda še vedno dobra. Naš delček Lj. ima svoje zajetje (po zaslugi YU vojske) in ni pretiranega kloriranja. Tako, da je pri nas voda zakon. Sokovi so le za obiske, naši otroci si ga redkokdaj privoščijo, pa še to zmešanega z vodo. Jaz ne verjamem niti tistim 100% sokovom. Nikoli mi ne bo jasno, kako imajo lahko tako zelo dolg rok trajanja, če so brez konzervansov. Na morju in na vikendu pa pijemo ustekleničeno vodo. Meni sicer ni všeč, a tiste klorirane pa res ne morem pit.( lp Julija

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

3. jun 2006 21:53

Pri nas je voda zelo klorirana in uporabljam vodni filter(Britta filter)in moram povedati da ko natočim vodo v kozarec z pipe in primerjam z vodo ki jo je prečistil filter se opazi razlika:popijem veliko vode in odkar imam vodni filter tudi za kuhanje uporabljam prečiščeno vodo. LP mamazeljka

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

4. jun 2006 9:05

Mi imamo lastno vodo in je enkratna. Fanta raje pijeta čaj, ki mora biti vedno na voljo. Za v službo pa kupujem ustekleničeno. Najboljša mi je Oda ker - Laško je pa zakon - he,he Tina

pekarnica  

član od: 6.3.2006

sporočila: 49

4. jun 2006 10:18

ojla.... jaz sem si pa pred tednom dni nabavila filter za vodo BRITA in morem rect, da je voda res dost boljsega okusa in da je dejansko res, kot kazejo na reklamci, da ce iz filtrirane vode naredis caj, da ni tiste usedline zgoraj.... drugace voda ali sok.....ja sok je res da bolj kaloricen......je pa tako tudi z vodo, ki ima razne dodatne......ampak po mojem, da je to pac stvar navade kaj pijes,ali sok, vodo, coca-colo.......... pekarnica

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

4. jun 2006 17:52

Vsi vodo iz pipe. Ne glede na ostala mnenja, se mi zdi, da voda najbolj odžeja. Lumpica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti